Bezlepková krémešová torta

Keď už pohoda, tak vo veľkom štýle. Úplný oddych a k tomu si dať fajnú tortu, ktorú zvládne každý. Aj obyčajný krémeš môže mať trochu slávnostnejší nádych. A to bezlepkovú krémešovú tortu.

Suroviny:

bezlepkový maslový keks- 200g 

maslo- 50g 

mlieko- 900ml

zlatý klas – 2x 

vanilkový cukor – 2x

šľahačka 33% – 250g

mascarpone – 500g 

cukor

kakao

Postup:

 Maslo si vyberieme a necháme zmäknúť. Keksy si dáme do mixéra a rozmixujeme, no nie úplne na prach. Potom pridáme ku keksom maslo a rukou dobre premiešame, aby sa nám maslo pekne spojilo z keksami. Budeme mať hotovú zmes. Zoberieme si kruh z formy na pečenie a dáme do stredu taniera, na  ktorom budeme podávať tortu. Do kruhu z formy dáme keksíkovú zmes a rovnomerne ju roztlačíme rukou. Keď máme zmes roztlačenú, dáme do chladničky stuhnúť. Korpus na tortu je hotový.

 Teraz si zoberieme mlieko 500 ml a dáme variť. Do mlieka pridáme 2x vanilkový cukor a cukor podľa našej chuti. Do zvyšku mlieka 400 ml vysypeme zlatý klas a dobre premiešame. Keď sa mlieko začne variť, nalejeme mlieko so zlatým klasom, miešame, kým nevznikne puding. Keď začne vrieť, stiahneme. Vyberieme  korpus z keksov a nalejeme puding do formy, necháme poriadne vychladnúť. Keď máme puding vychladnutý, vyberieme si 33% šľahačku a mascarpone.

 Šľahačku vyšľaháme do polotuha s cukrom. Pridáme mascarpone a zľahka vmiešame do šľahačky. Mascarpone nemiešame s mixérom, môže sa prešľahať a bude sa nám roztekať. Šľahačku s mascarpone rozotrieme na vychladnutý puding a necháme do druhého dňa stuhnúť vo forme v chladničke. Na druhý deň môžeme posypať kakaom, dať preč formu, nakrájať a bezlepkovú krémešovú tortu podávať. 

 

error: