Bezlepkové cestoviny s paradajkovou omáčkou

Mal som chuť na niečo pikantné a keďže som milovník paradajok, urobil som bezlepkové cestoviny s paradajkovou omáčkou.
Bezlepkové cestoviny s paradajkovou omáčkou

Rozmýšľal som, že začnem tvoriť aj recepty, ktoré sú tak do cca do 30min. hotové. Sú jednoduché a doma ich každý rád pripraví, lebo  nestrávi v kuchyni veľa času. Mal som chuť na niečo pikantné a keďže som milovník paradajok, urobil som bezlepkové cestoviny s paradajkovou omáčkou.

Suroviny:

bezlepkové cestoviny- 500g

cesnak – 3 strúčiky

chilli paprička – 1ks

petržlenová vňať – 50g

cherry paradajky- 100g

paradajky lúpané v konzerve – 400g

mozzarella- 1ks 

olivový olej

soľ

cukor

korenie

Postup:

   Dáme si do hrnca vodu, aby sme mohli dať variť cestoviny. Do ďalšieho hrnca si dáme trochu olivového oleja.Očistíme si cesnak a nakrájame na drobné kocky . Nasekáme chilli  papričky na drobné kúsky, dáme do olivového oleja. Teraz zapneme oheň pod hrncom a pomaly opečieme cesnak a chilli. Robíme to preto, aby nám cesnak rýchlo nezhorel a zároveň, aby olej prebral chuť chilli a cesnaku. Ak ste kúpili  paradajky v  konzerve v celku, tak ich trošku popučte a tak ich pridáme k do zlatista opečenému cesnaku s chilli. Ak nám už vrie voda na cestoviny, poriadne ju osoľte. Ak máte sušené cestoviny, hneď ich dajte variť.

   Nakrájame si petržlenovú vňať na jemnejšie. Stonky z vňate nevyhadzujte, ale nakrájame ich na jemno, tie pridáme do omáčky. Dajú skvelú chuť omáčke. Ostatnú vňať nakrájame na jemno a použijeme na zdobenie. Paradajkovú omáčku si dochutíme soľou, korením, cukrom podľa vašej chuti. Omáčku necháme prevariť. Ak máme uvarené bezlepkové cestoviny, precedíme ich. Len rýchlo opláchnuť pod vodou, aby sme dali  kukuričný škrob preč, lebo by nám veľmi zahustil omáčku. Cestoviny dáme rovno do omáčky. Pridáme na polovice nakrájané cherry paradajky a všetko dobre premiešame, môžeme podávať Bezlepkové cestoviny s  paradajkovou omáčkou. Na vrch si dáme mozzarellu a petržlenovú vňať.

error: