Červené Kari s jasmínovou ryžou, pečenými mäsovými guľkami

Chcete si doma pripraviť dobré a pikantné kari ? Pozrite sa na tento úžasný recept. Milujem dobré červené kari a keď je ešte pripravené doma a človek si na tom dá fakt záležať, je to proste niečo neskutočné.

Suroviny:

cícer – 250g

brokolica – 1ks 

červená cibuľa –  3ks

lúpané paradajky v konzerve – 1ks 

cesnak – 4 ks

zázvor – 1ks

chili papriky – 2ks 

kari korenie – 1 ČL

koriander mletý – 1/2 ČL

kurkuma – ½ ČL

rímska rasca – ½ ČL

kokosové mlieko – 1ks

mleté mäso mix – 500g

jasmínová ryža – 500g

maslo 

čierne korenie 

soľ

jarná cibuľka

Postup:

Červené Kari: Očistíme si červenú cibuľu, pridáme zázvor cca 2 cm. Červenú cibuľu nakrájame na pásiky, zázvor na kocky. Potom si nakrájame na jemno cesnak a chilli. Olej rozohrejeme na sporáku vo väčšom hrnci. Opečieme si cibuľu, zázvor, chilli a cesnak. Pomaly pečieme, nesmie nám nič prihorieť. Nakrájame paradajky na kocky. Pridáme koreniny: rímsku rascu, mletý koriander, kurkumu, kari. Koreniny nám nemôžu zhorieť, lebo bude všetko horké. Opatrne ich opečieme, potom pridáme konzervované lúpané paradajky. Dokončíme si kari. Keď máme paradajky opečené, pridáme kokosové mlieko, všetko ochutíme. Kari rozmixujeme do hladka a precedíme cez sitko, aby ostalo úplne hladučké. Potom pridáme do kari varený cícer a všetko premiešame.

Ryža:Dáme si variť 3 l vody a osolíme. Zoberieme jasmínovú ryžu a 4x premyjeme. Robíme to preto, aby sa vymyl škrob, ktorý ryža obsahuje. Nebude potom lepkavá. Odkvapkanú ryžu dáme do väčšieho hrnca. Keď nám voda zovrela, nalejeme ju 1cm nad ryžu, zakryjeme a varíme na najmenšom ohni / stupni 10 min. Potom ju vypneme a necháme  zakrytú ešte 5 min. Až tak ju premiešame. 

Zelenina: Zvyšnú vodu dáme naspäť na oheň. Nakrájame si brokolicu na menšie ružičky, umyjeme,  povaríme vo vode cca 1min. Hneď ju schladíme v nádobe s vodou. Ostane tak pekná zelená. A v tej istej vode ako sme varili brokolicu si uvarime mrkvu. Mrkvu očistíme, nakrájame šikmo a schladíme v studenej vode, precedíme. Potom si prehrejeme brokolicu a mrkvu na masle.  

Pečené mäsové guľky: Mäso si dáme do misky, pridáme čierne mleté korenie, soľ, vajíčko. Mäso dobre zmiešame a trošku ho hádžeme o misku, aby sa všetky suroviny krásne prepojili. Vytvarujeme pekné mäsové guľky. Opečieme na panvici zo všetkých strán. Dáme piecť do vyhriatej rúry na 160 °C približne 15 až 20 min.

error: