Čokoládovo-tvarohová torta

V dnešnej uponáhľanej dobe prídu chvíle, keď si v kaviarni sadnete, dáte si svoju obľúbenú kávu a k nej vynikajúci koláč čokoládovo-tvarohovú tortu
Čokoládovo - tvarohová torta

V dnešnej uponáhľanej dobe prídu chvíle, keď si v kaviarni sadnete, dáte si svoju obľúbenú kávu a k nej vynikajúci koláč. Aj ja mám tieto chvíle rád a nájdem si na ne čas. Pozorovať ľudí, ktorí si našli chvíľku pre seba a vychutnávajú kávu so svojimi priateľmi. Nie vždy však nám to povinnosti dovolia. Takéto krásne chvíle si však vieme urobiť aj doma vo svojom obľúbenom kresle s hrnčekom teplej kávy. Už nám chýbajú len priatelia, ktorých môžeme k sebe pozvať, tú vynikajúcu Čokoládovo-tvarohovú tortu a domácu pohodu si môžeme spolu vychutnať.

Suroviny:

vajce – 3 ks

čokoláda horká – 200g

maslo – 100g

kakao – 40g

mlieko – 3PL

kryštáľový cukor – 150g

Plnka:

smotana na šľahanie – 250g

kryštáľový cukor – 100g

čokoláda – 150g

tvaroh – 250g

plátková želatína – 3x

Postup:

Korpus:Rúru si dáme rozohriať na 180 °C. Čokoládu nalámeme na menšie kúsky, dáme do misky, pridáme maslo a pomaly všetko roztopíme vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke. Púšťame po 30 sek. a premiešame. Keď máme čokoládu s maslom roztopenú, všetko dobre premiešame ešte raz a odložíme bokom.  Zoberieme si dve misky a oddelíme si žĺtok od bielkov. Bielko odložíme, neskôr si z neho urobíme sneh. Žĺtok si vyšľaháme  spolu s cukrom do biela. Keď máme žĺtok vyšľahaný, pridáme maslo s čokoládou a miešame ďalej. Pridáme kakao a 3 PL mlieka, všetko spolu zmiešame. Vyšľaháme bielka, pridáme trošku soli, aby lepšie napenili. Vymiešanú penu zľahka vmiešame do čokoládového cesta, aby cesto ostalo nadýchané. Prelejeme do okrúhlej formy a pečieme pri teplote 180°C asi 30 min.

Čokoládovo – tvarohová plnka:Opäť si roztopíme čokoládu vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke. Vyšľaháme tvaroh so šlahačkovou smotanou, cukrom do tuhého krému. Pridáme postupne čokoládu. Keď budeme mať všetko spojené, namočíme si želatínu na 5 min. do vody. Keď povolí, tak ju vytlačíme z vody a pomaly zohrejeme v hrnci. Nesmie  nám vrieť, lebo stratí svoju vlastnosť tuhnutia. Rozpustí sa a vleje do čokoládo – tvarohovej plnky a všetko sa vymieša. Nalejeme  na korpus a zarovnáme. Nechá sa zatuhnúť do druhého dňa. Zatuhnutú tortu nakrájame, dozdobíme bielou čokoládou  a čokoládovými hoblinkami.

error: