Čokoládový piškót mousse z bielej čokolády, karamelizované jablká a ananás

Máte radi sladké ? Tešíte sa z toho, keď môžete doma upiecť dobrý koláč? Čokoládový piškót, mousse z bielej čokolády, karamelizované jablká a ananás
Čokoládový piškót, mousse z bielej čokolády, karamelizované jablká a ananás

Máte radi sladké ? Tešíte sa z toho, keď môžete doma upiecť dobrý koláč? Napríklad Čokoládový piškót, mousse z bielej čokolády, karamelizované jablká a ananás.

Suroviny:

vajcia – 3ks /piškót /

práškový cukor – 120g

bezlepková múka – 60g

kakao – 20g

plátková želatína – 4 plátky

šľahačka 30% – 0,5 l 

vajce – 1 ks /pena /

biela čokoláda – 250g

kryštálový cukor – 30g

jablko – 1 ks 

ananás v konzerve – 1 ks

Postup:

Krém odporúčam urobiť deň vopred:Vyšľaháme si šľahačku. Nad parou si roztopíme bielu čokoládu. Hrniec z vodou si ešte necháme a čokoládu si dáme bokom. Želatínu namočíme. Vajíčko si dáme do misky s cukrom a vyšľaháme nad parou do hustej peny. Potom stiahneme z ohňa , vajíčko pridáme k bielej čokoláde a došľaháme. Potom pridáme trošku šľahačky a všetko dobre premiešame. Postupne pridávame zvyšnú šľahačku a opatrne zľahka premiešame. Keď máme všetko spolu premiešané, dáme do chladničky stuhnúť, najlepšie na celú noc. 

Piškót: Na piškót si oddelíme bielka od žĺtkov. Odvážime 70g práškového cukru . Bielka si vyšľaháme na tuhý sneh. Začneme pridávať postupne práškový cukor, kým nám nevznikne hladký sneh. Teraz si zoberieme žĺtka a vyšľaháme do biela. Do žĺtkov si pomaly pridáme bielka a zľahka premiešame. Potom pomaly vmiešame kakao a múku. Cesto si prelejeme na plech s papierom na pečenie. Dáme do vyhriatej rúry piecť na 200°C cca 10 min. Jablká si nakrájame na malé kocky. Na spodok hrnca nasypeme kryštálový cukor a urobíme si karamel. Zalejeme šťavou z ananásu a roztopíme karamel. Pridáme jablká, necháme len zovrieť a hneď stiahneme z ohňa.  Môžeme podávať urobíme si pekné guľky z mousse z bielej čokolády a dáme na piškót. Máme hotový Čokoládový piškót, mousse z bielej čokolády, karamelizované jablká a ananás, mňam.  

error: