Domáca bezlepková pizza

Prípravu pizze by som prirovnal rodinnej záležitosti. Ak ste sa rozhodli urobiť práve pizzu, predpokladám, že ju miluje celá rodina.
Domáca bezlepková pizza

Prípravu domácej bezlepkovej pizze by som prirovnal rodinnej záležitosti. Ak ste sa rozhodli urobiť práve pizzu, predpokladám, že ju miluje celá rodina. Čo tak si urobiť pekný zážitok pri jej príprave a zapojiť do toho celú rodinu. Každý si nájde kúsok, s čím môže pomôcť a o to viac vám všetkým bude chutiť, že každý priložil ruku k dielu. Keď sa do toho všetci pustíme, pizza bude rýchlo hotová a vy jej prípravu urobíte 2x rýchlejšie.  Tak ideme na to?

Suroviny:

bezlepková múka na chlieb – 400 g 

voda – 270 ml

olej – 30 ml

droždie – 21 g 

paprika – 2 ks

paradajky – 2 ks

mozzarella strúhaná – 500 g

paradajky lúpané v konzerve – 300 g

kukurica – 400 g 

cesnak – 2 ks 

šunka – 100 g

saláma – 100g 

šampiňóny – 5 ks

oregano 

soľ

Postup:​

Bezlepkovú múku na chlieb si preosejeme cez sitko, aby cesto bolo nadýchanejšie. Pridáme do múky soľ, olej, vodu, droždie. Všetko premiešame, vodu pridávame postupne, aby cesto nebolo príliš riedke. Cesto vymiešame pomocou mixéra. Podľa potreby si ho domiešame rukou. Keď máme cesto hotové, tak ho necháme vykysnúť. Nakrájame si zeleninu: paradajku, papriku, šampiňóny na pásiky. Šunku si môžeme rozkrojiť na polovicu.  Urobíme si paradajkovú omáčku. Zoberieme mixér, dáme do neho lúpané paradajky, cesnak, oregano, soľ a všetko spolu rozmixujeme. Prehrejeme si rúru na 200 °C.  Keď máme cesto vykysnuté, odrežeme si papier na pečenie vo veľkosti plechu. Cesto rozvaľkáme na papieri na pečenie ľahšie sa bude prekladať do plechu. Cesto vyvaľkáme, môžeme začať ukladať. Potrieme cesto paradajkovou omáčkou a posypeme mozzarellou. Ukladáme šunku a salámu a na to zeleninu, snažíme sa rovnomerne. Všetko na záver posypeme syrom na vrch.  Dáme piecť na 30 min. do rúry pri teplote 200 °C. pizzu vyberieme. Ideme si pochutnať domacej bezlepkovej pizze. Prajem vám dobrú chuť.  

error: