Hovädzí vývar s celestínskymi rezancami

Keď sa vonku pomaly ochladzuje, je studené a sychravé počasie, je fajn si pripraviť dobrý vývar, na ktorom si pochutíte a ešte vás zahreje. Ja osobne rád varím hovädzí vývar s celestínskymi rezancami v tlakovom hrnci. Ušetrí to čas, všetko je primerane uvarené a presne viete, kedy ho máte vypnúť. Stačí už len naložiť do taniera a vnímať jeho chuť a vôňu. Domáce varenie v tlakovom hrnci je pre mňa super.

Suroviny:

Hovädzie mäso – 300g

Hovädzia kosť – 1ks

Mrkva – 4 ks

Petržlen – 3 ks

Cibuľa žltá – 1 ks

Paprika – 1 ks

Cesnak – 1 ks

Zeler – 1 ks

Nové korenie

Soľ 

Čierne celé korenie

Vajíčko – 2 ks

Bezlepková múka – 2 PL

Petržlenová vňať – 20 g

OlejPostup:

Hovädzie kosti a mäso si očistíme a umyjeme, dáme do tlakového hrnca, zalejeme studenou vodou. Robíme to preto, aby bol vývar  silný a číri.  Pridáme očistenú a umytú zeleninu. Cibuľu len umyjeme, nešúpeme, lebo dá peknú farbu vývaru. Vývar dochutíme soľou, čiernym korením a novým korením. Tlakový hrniec zatvoríme pokrievkou, varíme 45 min. Keď prejde 45 min., hrniec odstavíme a otvárame až o 30 min., keď nie je v ňom žiadny tlak. Inak by nás mohla para a vriaca polievka opáliť. Medzitým si urobíme celestínske rezance. Nakrájame si vňať. Rozmiešame vajíčka, pridáme trochu mlieka, vňať, soľ, postupne múku. Rezancové cesto vymiešame na hladko a vylejeme ho na panvicu. Upečieme  z obidvoch strán a nakrájame na pásiky. Potom budeme pridávať do vývaru. Keď máme vývar uvarený, otvoríme ho a opatrne precedíme, aby sme si ho nezamútili. Nakrájame mäso a zeleninu. Pridáme cestoviny, zeleninu a naberieme si čerstvý. Hovädzí vývar s celestínskymi rezancami.

Tip: hovädzí vývar môžeme podávať ako hlavný chod, dáte do taniera na hrubšie nakrájanú zeleninu,mäso, viac cestovín a máte hlavný chod.

 

error: