Hráškový krém, slaninový chips, krutóny

Chceli by ste si pripraviť dobrý hráškový krém, slaninový chips, krutóny? Bojíte sa, že by stratil svoju farbu ? S týmto receptom sa nemáte, čoho báť.
Hráškový krém, slaninový chips, krutóny

Chceli by ste si pripraviť dobrý hráškový krém? Bojíte sa, že by stratil svoju farbu ? S týmto receptom sa nemáte, čoho báť. Je tu recept, ktorý vám pomôže bod po bode pripraviť skvelú polievku. Ma úžasnú chuť a krásnu farbu. Ďakujem za prípadné zdieľanie, či lajk.

Suroviny:

pór – 1 ks

hrášok mrazený – 500 g 

stonkový zeler – 1 ks

smotana 33% – 1 ks

chlieb bezlepkový – 300 g

slanina plátková – 150 g

cesnak – 3 strúčiky 

jarná cibuľka 

maslo

soľ

nové korenie

čierne korenie

bobkový list

cukor

Postup:

Nakrájame si cesnak, stopkový zeler, pór. Do hrnca dáme maslo a kvapku oleja, aby nám maslo nezhorelo. Pridáme stopkový zeler, pór a opečieme do zlatista. Pridáme cesnak, trochu opečieme a zalejeme. Polievku dochutíme soľou, čiernym celým korením, pridáme bobkový list, nové korenie a povaríme 15 až 20 min. Medzi tým si opečieme slaninu do zlatista a necháme odkvapkať od tuku. Vznikne nám slaninový chips. Nakrájame si krutóny, dáme papier na pečenie do plechu. Na to položíme krutóny. Osolíme a okoreníme. Pečieme pri 180°C do zlatista. Keď máme hotové krutóny dokončíme si polievku. Pridáme hrášok a smotanu a necháme len zovrieť. Polievku okamžite stiahneme z ohňa lebo hrášok by sa prevaril a neostal by pekný zelený. Polievku rozmixujeme, pridáme na záver maslo aby este polievku zjemnil.Podľa potreby ešte dochutíme soľou, cukrom a keď máte možnosť, tak aj muškátovým orieškom. Môžeme servírovať hráškový krém, slaninový chips, krutóny.

error: