Hustá kuracia polievka

Keďže my milujeme husté polievky, ktoré nás dokážu zasýtiť, tentokrát padla jasná voľba na hustú kuraciu polievku. Také máme všetci doma najradšej a polievky celkovo varíme často. A to akékoľvek. Už mám teraz veľa nápadov na rôzne, ktoré chcem v budúcnosti pripraviť.
Hustá kuracia polievka

Keďže my milujeme husté polievky, ktoré nás dokážu zasýtiť, tentokrát padla jasná voľba na hustú kuraciu polievku. Také máme všetci doma najradšej a polievky celkovo varíme často. A to akékoľvek. Už mám teraz veľa nápadov na rôzne, ktoré chcem v budúcnosti pripraviť. Varenie je moja vášeň a často premýšľam, čo uvarím znovu. Už sa na to teším.

Suroviny:

kurča celé – 1x

stonkový zeler – 1x

mrkva – 0,5 kg

cesnak – 4 strúčiky

cibuľa žltá – 3 ks

pór – 1ks 

petržlenová vňať

hrubšie cestoviny (bezlepkové) – 1x  

olej

soľ

čierne korenie

maslo

Postup:

Kurča si umyjeme pod vodou a vysušíme, rozoberieme na časti. Vykrojíme kuracie prsia,  oddelíme stehná od kurčaťa a vykostíme. Pripravíme si plech s papierom na pečenie. Položíme kostru z kurčaťa a kosti zo stehna. Pretrieme ich olejom a trošku osolíme. Ku kostiam si dáme odrezaný spodok zo stonkového zeleru a jednu – dve stonky zeleru. 4 očistené mrkvy, 2 umyté cibule aj so šupkou a cesnak. Dáme všetko piecť na cca 45 min., kým kura trošku nezhnedne. Je to dobré urobiť preto, aby sme nemuseli potom zbierať penu z vývaru. Kým sa nám kosti pečú, pripravíme si studenú vodu. Dáme do nej soľ, čierne korenie, bobkový list, stonky z vňaťky. Umytý pór a vňaťku si nakrájame na jemno, použijeme potom na zdobenie.  Keď máme kosti upečené, pridáme ich do hrnca s vodou a dáme variť na 45 min. Medzitým vývar ochutnáme a dochutíme soľou a korením. Nakrájame si dve cibule, očistíme štyri mrkvy očistíme a nakrájame na polkruhy. Stonkový zeler si narežeme na konci a snažíme sa z neho vytiahnuť vlasy. Potom bude chutnejší. Nakrájame na polkruhy. Do ďalšieho hrnca si dáme variť cestoviny. Zoberieme si ešte jeden hrniec. Stiahneme stehná a prsia z kože a pridáme do vývaru. Opečieme stehná aj prsia z obidvoch strán do zlatista na oleji, opečené vyberieme. Pridáme maslo a necháme opiecť do hneda. Pridáme zeleninu, ktorú sme si nakrájali, trochu ju orestujeme. Zalejeme vývarom. Pridáme kuracie mäso. Necháme polievku variť, kým mäso nie je mäkké a ochutnávame, dochucujeme podľa našich predstáv. Keď máme kuraciu polievku uvarenú, naberieme do misiek, pridáme  cestoviny. Môžete pridať aj viac cestovín, ak máte radi hustú polievku, ako my. Určite vás potom zasýti na dlhší čas.  

error: