Krémová polievka z pečenej tekvice hokkaido

Krémová polievka z pečenej tekvice hokkaido jemne pikantnou chuťou je práve to, čo by vás mohlo potešiť v týchto jesenných, uzimených dňoch a vy si ju radi budete pripravovať každý rok.
Krémová polievka z pečenej tekvice hokkaido

Pomaly, ale isto prichádza jeseň a s ňou aj chladnejšie počasie. V tomto období máme v ponuke rôzne druhy tekvíc, ktoré vieme využiť v kuchyni. Dnes si pripravíme tekvicu Hokkaido, ktorá síce pochádza z Japonska, no vieme ju kúpiť aj u nás. Z nej si pripravíme vynikajúcu krémovú polievku, ktorá vie skvelo zahriať a zároveň obsahuje veľa vitamínov pre vaše zdravie. Krémová polievka z pečenej tekvice hokkaido jemne pikantnou chuťou je práve to, čo by vás mohlo potešiť v týchto jesenných, uzimených dňoch a vy si ju radi budete pripravovať každý rok.

Suroviny:

tekvica hokkaido – 1ks

zázvor – 1x

chilli paprička – 1x 

cesnak – 3x

cibuľa – 1x

zemiak – 3x

smotana- 1x

soľ

korenie

tekvicové semiačka

chlieb

rozmarín

bobkový list

nové korenie

olivový olej

Postup:

 Tekvicu si umyjeme rozkrojíme, stred vydlabeme, nakrájame na kocky a dáme na plech s papierom na pečenie. Osolíme, okoreníme, pridáme olivový olej, rozmarín a premiešame. Tekvicu hokkaido nemusíme šúpať. Dáme ju do rúry piecť na 180 °C, kým nie je mäkká. Medzitým si pripravíme základ na polievku. Očistíme si cibuľu, cesnak a zemiaky. Zázvor sa dobre čistí koncom polievkovej lyžice. Nakrájanú cibuľu, cesnak, zázvor dáme do rozohriateho hrnca s olivovým olejom. Orestujeme do zlatista, pridáme chilli papričku a jemne orestujeme. Zalejeme vodou, pridáme zemiaky, aby sa rozvarili. Zahustia nám polievku a bude krémová.

 Dochutíme soľou, korením, bobkovým listom a nový korením. Základ na polievku máme hotový. Pridáme upečenú tekvicu a rozvaríme. Keď máme tekvicu rozvarenú, pridáme smotanu. Vyberieme bobkový list a nové korenie. Smotanu s polievkou necháme prejsť varom. Nakoniec všetko spolu rozmixujeme. Krémovú polievku z pečenej tekvice hokkaido máme hotovú. 

Na plech s papierom na pečenie si dáme nakrájaný chlieb na kocky. Osolíme a okoreníme. Polejeme troškou olivového oleja, premiešame a dáme piecť na 180 °C asi 7 min. 

 

error: