Kuracia roláda, zemiakové pyré

Či už kuraciu roládu, zemiakové pyré pripravíte dnes, zajtra alebo v nedeľu, je na vás..Určite urobíte radosť celej rodine, ktorá teraz drží pokope.
Kuracia roláda, zemiakové pyré

Ste doma a neviete, čo variť? Teraz je to aktuálna téma pre mnohé gazdinky. Či už pripravíte kuraciu roládu, zemiakové pyré dnes, zajtra alebo v nedeľu, je na vás. Určite urobíte radosť celej rodine, ktorá teraz drží pokope a rada si sadne za stôl a spolu sa naobeduje. Tak ideme na to – jednoduchý obed, ktorý určite zvládnu aj muži a skúsené gazdinky nemajú s tým problém.

Suroviny:

celé kurča- 1ks

kuracie pečienky – 150g

cibuľa – 2ks

cesnak- 3ks

mrkva – 1ks

bezlepkové bagety – 2ks

petržlenová vňať – 50g

vajce – 2ks

zemiaky – 1kg 

šampiňóny – 250g 

maslo 

mlieko 

bezlepková strúhanka 

soľ

čierne korenie

paprika mletá sladká

bezlepková múka 

Postup:

Bagetu nakrájame na kocky a dáme ju do misky. Skontrolujeme si pečienku. Ak má na sebe žlč, tak ju vykrojíme. Nakrájame ju na menšie kocky a pridáme k bagete. Petržlenovú vňať nakrájame na jemno. Mrkvu, šampiňóny, cesnak a cibuľu na kocky. Keď máme všetko nakrájané, môžeme dokončiť plnku. Plnku dochutíme soľou, čiernym korením, rascou. Pridáme trochu mlieka, vajce a všetko dobre premiešame. Keď sa nám zdá plnka riedka, pridáme trochu strúhanky. Kurča si vykostíme tak, aby sme, čo najmenej rozkrojili kožu. Prvé vykostíme trup a potom stehná. Krídla môžeme odrezať a použiť do vývaru. Kuracie mäso si naklepeme, aby bolo rovnomerne hrubé. Na stôl dáme fóliu, na fóliu si položíme alobal. Je to preto, aby sme potom rolku ľahšie zatočili. Alobal sa nám nepretrhne. Alobal si potrieme olejom, na to položíme kuracie mäso. Rovnomerne rozotrieme časť plnky na kurča. Plnku nedávame úplne ku krajom, aby nám nevytiekla. Začneme kura rolovať. Chytíme fóliu a opatrne zatáčame rolku. Dávame si pozor, aby sme alobal nezatočili do mäsa, ale aby nám zostal vonku. Keď máme rolku zatočenú, fóliu opatrne dáme preč a alobal si zatočíme na oboch koncoch. Rolku zviažeme niťou, aby nám držala pekný tvar. Predhrejeme si rúru na 170 °C. Kurča dáme do pekáča. Zvyšnú plnku dáme do srnčieho chrbta s papierom na pečenie a vložíme do pekáča ku kurčaťu. Pečieme  1 ½ hod. Plnku, ak bude treba vyberieme skôr, aby nezhorela. Kým sa nám robí kurča, urobíme si zemiakovú kašu. Zemiaky si očistíme a nakrájame na kocky. Varíme do mäkka. Potom ich popučíme. Zohrejeme si maslo z mliekom. Výšľaháme zemiakové pyré pomocou metličiek. Kurča vyberieme z alobalu, potrieme maslom a dáme dopiecť na gril pri teplote 200 °C do hneda. Urobíme si omáčku. Nakrájame  cibuľu z cesnakom na jemno, opečieme na oleji, pridáme trochu masla,  červenú papriku, za lyžicu bezlepkovej múky a všetko opečieme – cca 5 min. Podlejeme studenou vodou, pridáme výpek. Možeme podaváť kuraciu roládu,zemiakové pyré.

error: