Kuracie TERIYAKY a ryžové cestoviny

Som rád, že vaše hlasovanie, či máte radi ázijskú kuchyňu dopadlo tak, ako dopadlo. Čiže ? Viacerí hlasovali, že si radi pochutnáte na ázijskom jedle. Pre vás mám recept, ktorý si veľmi rýchlo pripravíte a môžete si vychutnávať trošku Ázie. Ryžové cestoviny a kuracie TERIYAKI sú už pripravené
Kuracie TERIYAKI

Som rád, že vaše hlasovanie, či máte radi ázijskú kuchyňu dopadlo tak, ako dopadlo. Čiže ? Viacerí hlasovali, že si radi pochutnáte na ázijskom jedle. Pre vás mám recept, ktorý si veľmi rýchlo pripravíte a môžete si vychutnávať trošku Ázie. Ryžové cestoviny a kuracie TERIYAKY sú už pripravené.

Suroviny:

ryžové cestoviny – 1 balenie

kuracie prsia – 400g

jarná cibuľka – 1 zväzok

strúčiky cesnaku – 4 ks

mrkva – 1 ks 

chilli paprička – 1ks

cuketa – 1 ks

paprika červená – 1ks 

šampiňóny – 100g

zázvor – 2 cm

sezamové semienka

olej

 

Teriyaky omáčka:

sójová omáčka – 120ml

cukor – 50g

med – 1 PL

zázvor – 3 cm

strúčiky cesnaku – 2

sezamový olej – 1 čl

kukuričný škrob – 1 PL

voda – 4 PL

 

Postup:

Rezance si namočíme do vody, aby nám zmäkli. Urobíme si teriyaky omáčku. Do hrnca si dáme sójovú omáčku, med, cukor, sezamový olej. Nakrájame si najemno cesnak a zázvor. Dáme prehriať a zahustíme kukuričným škrobom. Varíme 4 min. Nakrájame si kuracie mäso na rezance, zeleninu na plátky ( mrkva, paprika, šampiňóny, cuketa). Cesnak, zázvor, chilli a bielu časť jarnej cibuľky na plátky. Zelenú časť jarnej cibuľky si nakrájame na jemno. Použijeme na zdobenie. Vo veľkom hrnci alebo v panvičke si prudko opečieme na oleji kuracie mäso. Opečené mäso vyberieme. Dáme mrkvu, papriku, šampiňóny a znovu prudko opečieme. Keď nám zelenina trochu chytila farbu, pridáme cibuľku, zázvor, cesnak, chilli a ďalej pečieme. Keď máme všetko opečené, pridáme mäso k zeleninovej zmesi. Všetko premiešame, zalejeme teriyaky omáčkou a dobre premiešame. Dochutíme trochou soli a pridáme namočené cestoviny. Tie trochu necháme odkvapkať a tak ich pridáme do hrnca. Všetko spolu premiešame, cestoviny uvaríme do mäkka a ešte pridáme teriyaky omáčku podľa chuti. Naservírujeme cestoviny do misky a pred podávaním posypeme jarnou cibuľkou a sezamom.

error: