Panna Cotta z lesného ovocia, malinová omáčka,
pena z kyslej smotany

Dnes úplne jednoduchý dezert, ktorý zvládne každý. Panna Cotta s lesného ovocia nielen dobre vyzerá, ale aj vynikajúco chutí. Poznám veľa priateľov, ktorí tento dezert milujú.
Panna Cotta s lesného ovocia

Dnes úplne jednoduchý dezert, ktorý zvládne každý. Panna Cotta z lesného ovocia nielen dobre vyzerá, ale aj vynikajúco chutí. Poznám veľa priateľov, ktorí tento dezert milujú.  Verím, že ak ho pripravíte práve vy, nejeden váš hosť sa mu poteší. V lete je to vynikajúca a svieža pochúťka.

Suroviny:

sirup z lesného ovocia – 200ml

smotana 33% – 1l

maliny mrazené – 300g 

želatina plátková – 8 plátkov

kyslá smotana – 250g 

cukor kryštálový 

maliny čerstvé 

čučoriedky

Postup:

Panna Cottu z lesného ovocia: si pripravíme takto: do hrnca dáme 750 ml smotany 33% a 200 ml sirupu s lesného ovocia. Namočíme si želatínu do hrnca so studenou vodou. Nachystáme  nádobky, do ktorých vylejeme panna cottu. Smotanu priebežne miešame. Akonáhle nám smotana trošku začne bublinkovať na sporáku, ihneď ju vypneme a stiahneme zo sporáka. Pridáme želatínu, ktorú si vytlačíme z prebytočnej vody a dáme do smotany. Želatina  sa nesmie variť, lebo stratí svoje vlastnosti tuhnutia. Hotovú zmes si nalejeme do nachystaných pohárikov a necháme v chladničke tuhnúť 24 hod.

Malinová omáčka: Do hrnca si dáme mrazené maliny a cukor, necháme pomaly variť na sporáku, aby sa postupne roztopili. Keď ich máme roztopené, rozvaríme ich úplne. Postupne ich precedíme cez jemné sitko, aby boli jemnejšie. Keď máme precedené maliny omáčka je hotová.

Pena z kyslej smotany: Nachystáme si fľašu na šľahačku. V miske si zmiešame 250g kyslej smotany a 250ml smotanu 33%, 30g  kryštálového cukru , 2 PL citrónovej šťavy. Dáme to do fľaše na šľahačku, ktorú natlakujeme jednou bombičkou CO2. Necháme ju v chladničke 24 hod. Recept máme hotový a na druhý deň môžeme servírovať. Na tanier dáme ako prvú omáčku z malín. Panna cottu vyberieme z nádobiek tak, že rukou pobúchame o okraj nádoby. Potom následne chytíme nádobu dvoma rukmi a Panna cottou zahrkáme, kým nám nevypadne. Dáme ju na tanier, ozdobíme ovocím a penou z kyslej smotany.

error: