Šalát so zeleninou, vajíčkom, horčicovo - medový dressing

Už je to tu. Oteplilo sa nám, jarná zelenina už rastie v plnom prúde, už to len treba využiť. Pripravme si Šalát so zeleninou, vajíčkom, horčicovo - medový dressing
Šalát so zeleninou, vajíčkom, horčicovo - medový dressing

Už je to tu. Oteplilo sa nám, jarná zelenina už rastie v plnom prúde, už  to len treba využiť. Pripravme si dobrý šalát so zeleninou, vajíčkom, horčicovo – medový dressing.Farebný zeleninový tanier, pri ktorom strávite minimálny čas, dodá vám potrebné vitamíny, pripravíte veľmi rýchlo a osvieži vás svojou chuťou.

Suroviny:

šalát rosso a biondo – 1 ks

ľadový šalát – 1 ks

vajíčka – 4 ks

redkvička – 3 ks

paradajka – 1 ks

červená cibuľa – 1 ks

citrón – 2 x

slanina – 5 plátkov

mrkva – 1 ks 

uhorka – 1 ks 

mozzarella – 1 ks 

olivový olej

vínny ocot 

soľ

čierne korenie

med

Postup:

Odporúčam umyť si šalát v deň dopredu, ako ho budete pripravovať, aby stihol uschnúť. Lepšie sa na ňom prichytí dressing, ktorý si spolu pripravíme. Môžete si uvariť aj vajíčko, aby bolo pridané k šalátu studené. Dressing si pripravíme tak, že vytlačíme šťavu z citrónu. Pridáme med, soľ a horčicu, trochu vínneho octu, všetko premiešame, kým sa nám všetko nespojí. Začneme pomaly pridávať olivový olej. Pridaváme ho po troške, je to dobré preto, aby sa olej lepšie spojil z jednotlivými surovinami a neoddeľoval sa. Opečieme si plátky slaniny na panvici a necháme ich vysušiť. Vznikne nám slaninový chips. Šalát si natrháme na menšie časti a dáme do misky. Nakrájame červenú cibuľu, reďkovku na tenké plátky. Paradajky a uhorky na kocky alebo polmesiačiky. Mrkvu si očistíme škrabkou, nakrájame na tenké, pravidelné plátky. Vajíčko na 1/4. Všetku zeleninu môžeme pridať buď do misky ku šalátu alebo druhej misky. Ja som si dal zeleninu do druhej misky. Šalát polejeme dressingom a zľahka premiešame, poukladáme listy na tanier. Pridáme dressing k zelenine, znovu premiešame. Zeleninu ukladáme na šalátové listy. Pridáme vajíčko, slaninu, mozzarelu. Šalát so zeleninou, vajíčkom, horčicovo – medový dressing máme hotový.

error: